Dron

Inny punkt widzenia

Zdjęcia z drona na dobre wdarły się do szerokiej świadomości odbiorców. Fotografowanie z niedostępnych wcześniej punktów widzenia umożliwia uzyskiwanie nowej perspektywy w ujęciach fotograficznych i filmowych.

 

Duża 20 MPX matryca z trzyosiową stabilizacją obrazu, wsparta systemami stabilizacji zawisu, daje możliwość rejestracji wysokiej jakości obrazu nawet w znikomym oświetleniu. Dzięki stosowaniu wariacji ekspozycji, można uzyskiwać obrazy HDR o dużej rozpiętości tonalnej dla mocno kontrastowych scen.

 

Wykonując zdjęcia z drona jesteśmy wolni od ograniczeń gabarytowych i finansowych powszechnych w fotografii lotniczej. Powtarzanie ujęć, czy konieczność dostosowania się do szybko zmieniających się warunków pogodowych nie stanowi problemu. A podgląd kadru w czasie rzeczywistym i mała bezwładność drona pozwala starannie komponować i kontrolować ujęcia.

 

Fotografowanie z użyciem drona to nie tylko zapierające dech w piersiach widoki. Wykorzystując planowanie lotu można rejestrować materiał z rozległego obszaru, a następnie łączyć go jak fotogrametrię. Stosując lot równoległy w wielu rzędach możliwa staje się inspekcja lub dokumentacja fasad wielkopowierzchniowych budowli.